Aktualności

Projekt edukacyjny „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

 

            W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki ZPPO w Wójczy biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównymi założeniami projektu są m.in.: wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

            Wrześniowe zadania polegały na zapoznaniu dzieci z autorami książek o Koziołku – Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem. Dzięki temu wiedzą już, kim jest pisarz, a kim rysownik oraz znają postać Koziołka Matołka. Koordynator projektu, pani Joanna Doktór, czytała im o przygodach zwierzaka. W sali zorganizowano „Kącik Koziołka Matołka” oraz wywieszone zostały prace dzieci.

            Październikowe zadnia projektu „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” skupiły się wokół informacji o Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Dzieci obejrzały przygotowaną przez p. Doktór prezentację multimedialną, wykonały plakat zachęcający do odwiedzin w Centrum Bajki a także obejrzały w wersji animowanej dwie przygody Koziołka. Zwieńczeniem działań było wykonanie i wysłanie kartki z pozdrowieniami do ECB.