Aktualności

Strony 1 z 3  > >>

 
Wydarzenia roku szkolnego 2017/2018Poznajemy Ponidzie – rajd rowerowy
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BEACTIVE 26 września 2017 roku 13 uczniów klas 5-7 wraz z opiekunami odbyło rajd rowerowy pod hasłem "Poznajemy Ponidzie". Spod budynku szkoły przejechaliśmy się pięknymi, bocznymi drogami aż do Zagajów Kikowskich, gdzie nieco w bok od trasy znajdują się skały wapienne, a pod nimi polana porośnięta roślinnością kserotermiczną, coraz rzadszą w naszych stronach, odporną na wysokie temperatury i niesprzyjające warunki wodne. Obok trasy znajdował się wąwóz, a za nim skały z jaskiniami. Wcześniej, w okolicach Kikowa zobaczyliśmy stary kurhan, który przez lata zniszczyły warunki atmosferyczne.
Po obejrzeniu obiektów, będących celem naszej wycieczki skierowaliśmy się do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego "Ostoja" na ognisko z kiełbaskami. Cała trasa to prawie 25 km., więc zmęczenie dawało się we znaki, ale pogoda nam dopisała, humory też. A zmęczenie mija.

Rajd rowerowy 2017-18

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

************************************************

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
4 września 2017 roku rozpoczął się we wszystkich szkoła w Polsce nowy rok szkolny 2017/2018. Także w naszej. Uroczystość rozpoczęła msza święta, odprawiona na sali gimnastycznej, w której mogli uczestniczyć chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele. Następnie wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor, która między innymi powiedziała, jak będzie funkcjonować szkoła w obliczu wprowadzanej reformy oświaty. Uroczystość zakończyło spotkanie uczniów ze swoimi wychowawcami w klasach