Aktualności

Strony 1 z 2  > >>Wydarzenia w roku szkolnym 2016/2017


Wycieczka do Parku Rozrywki i Miniatur
20 czerwca przedszkolaki wraz z uczniami kl. II i III z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Krajna. Odbyliśmy podróż do najpiękniejszych miejsc na Ziemi, gdzie podziwialiśmy najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę. Zwiedzanie rozpoczęło się od Rzymu. Obejrzeliśmy wspaniałą miniaturę watykańskiej bazyliki i Placu św. Piotra. Podziwialiśmy Koloseum oraz fontannę Di Trevi. Stąd przenieśliśmy się do Ameryki Północnej, gdzie zobaczyliśmy wodospad Niagara, znany z filmów Walta Disney’a Zamek Kopciuszka, kamienne twarze amerykańskich prezydentów wykutych w skałach Góry Rushmore, Statuę Wolności i historyczne bliźniacze wieże World Trade Center. Nastepnym przystankiem była Europa, a dokładnie Paryż i wieża Eiffla oraz Londyn i Big Ben. Kolejną atrakcją był baśniowy Zamek Neuschwanstein. Z Europy wyruszyliśmy do Azji, w której mogliśmy obejrzeć fragment Wielkiego Chińskiego Muru, mauzoleum Taj Mahal oraz miniaturową Ziemię Świętą. Stamtąd dotarliśmy do Afryki, gdzie odkrywaliśmy skarby starożytnego Egiptu: Świątynię Ramzesa II w Abu Simbel oraz Piramidę Cheopsa i leżącego u jej podnóża Sfinksa. Po wyczerpującej, ale pełnej wrażeń podróży dookoła świata udaliśmy się na obiad. Po zregenerowaniu sił przedszkolaki spożytkowały resztę energii w lunaparku. Zmęczone, ale szczęśliwe wsiadły do autokaru i wróciły do swoich domów, by podzielić się z najbliższymi wrażeniami z niezapomnianej wycieczki.
Fotogaleria poniżej:

Park Miniatur 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*******************************************************


Wycieczka do PSP w Busku Zdroju
7 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju. Zwiedziły salę edukacyjną „Ognik” – pierwszą w województwie świętokrzyskim ścieżkę edukacyjną dla najmłodszych. Ubrane w małe strażackie mundury i hełmy zasiadły w sali multimedialnej, gdzie obejrzały kilka pouczających bajek edukacyjnych, z których dowiedziały się jak radzić sobie w przypadku pożaru oraz innych zagrożeń. Następnie wzięły udział w zawodach „gaszenia pożaru”. Rzucały woreczkami w makiety płonącego domu i lasu. Zadanie to, z pozoru łatwe, okazało się nie lada wyzwaniem i sprawiło dzieciom wiele radości. Zwiedziły także dyspozytornię, garaże, obejrzały ogromne wozy strażackie oraz miały możliwość samodzielnego lania wody z węża strażackiego, oczywiście pod czujnych okiem panów strażaków. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły podziękowanie.
Fotogaleria poniżej:

Wycieczka PSP 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*************************************************

Radosne święto wszystkich dzieci
Miesiąc czerwiec rozpoczyna piękne święto, jakim jest Dzień Dziecka. Jest to dzień kojarzący się z uśmiechem, ciepłem i zabawą. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień pod hasłem: Dzień Dziecka na sportowo. Przedszkolaki brały udział w zawodach sportowych, zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne oraz bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz smacznej kiełbaski z grilla.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Dziecka 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

***************************************************

Wycieczka do OSP w Wójczy
29 maja przedszkolaki wybrały się z wizytą do miejscowej remizy strażackiej. Pan komendant opowiedział dzieciom o bardzo ciężkiej, niebezpiecznej, ale jakże ważnej pracy strażaków. Oprowadził dzieci po garażu, pokazał stroje i sprzęt strażacki. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia hełmów strażackich, co sprawiło im wiele radości. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Pan komendant zaprosił dzieci do budynku remizy, gdzie obejrzały wizerunek patrona strażaków – św. Floriana, sztandary oraz gablotę z pucharami. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły podziękowanie a w zamian dostały kosz słodkości.
Fotogaleria poniżej:

Wycieczka OSP Wójcza 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

******************************************************

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
8 maja przypada święto Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji gościliśmy w naszym przedszkolu bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie. Panie przeprowadziły z dziećmi atrakcyjne zajęcia: czytały książki, zrobiły quiz, sprawdzający wiedzę przedszkolaków na temat biblioteki, zawodu bibliotekarza oraz znajomości bajek i baśni, a na zakończenie wykonały z dziećmi kolorowe zakładki do książek.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Biblioteki 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

****************************************************

Dzień Książki
23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki. Dzień ten został ustanowiony, aby nadać książkom odpowiednie znaczenie, uhonorować ich autorów oraz sprzyjać idei czytelnictwa. W naszym przedszkolu z tej okazji urządziliśmy kącik czytelniczy, przedszkolaki poznały różne rodzaje książek, etapy powstawania książki, rozwiązywały zagadki związane z polskimi baśniami i legendami. Zwróciliśmy także uwagę na potrzebę szanowania książek i ustaliliśmy zasady dbania o nie.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Książki 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*****************************************************

Dzień Ziemi
22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Został on ustanowiony, aby uświadomić ludziom problemy i wyzwania stojące przed naszą planetą. Przypomina nam o potrzebie troski o zasoby naturalne Ziemi oraz działań skierowanych na ochronę otaczającej nas przyrody. Również w naszym przedszkolu, jak co roku, dołączamy się do tej bardzo ważnej dla środowiska misji. Wspólnie przygotowaliśmy listę działań, jakie mogą podjąć nawet małe dzieci, aby zadbać o naszą planetę, np. zakręcać kran, kiedy szczotkujemy zęby, korzystać z ekologicznych toreb na zakupy, wyłączać światło, gdy wychodzimy z pokoju oraz segregować śmieci. Na placu przedszkolnym urządziliśmy zawody w segregowaniu śmieci. Zadaniem dzieci, było wrzucanie papierowych i plastikowych kulek do pojemników o odpowiednich kolorach. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i wyniosły wiele cennych wiadomości z zajęć.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Ziemi 2016-2017

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

****************************************************

Międzynarodowy Dzień Wody
22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu uświadomienie dzieciom, jak cennym darem jest woda i potrzebie jej oszczędzania. Dzieci poznały właściwości wody oraz stany skupienia, w jakich występuje w naturze. Oglądały ilustracje przedstawiające różne zbiorniki wodne. Rozwijały logiczne myślenie podczas wskazywania prawidłowego i nieprawidłowego wykorzystania wody. Wykonały duże krople różnymi technikami, które wychowawczynie umieściły na wystawie. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Wody 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

****************************************************

Dzień Wiosny
21 marca przedszkolaki radośnie przywitały nową porę roku - wiosnę. Wspólnie z nauczycielkami wykonały słomianą kukłę, wysłuchały opowiadania o zwyczaju topienia marzanny i wyruszyły barwnym pochodem na plac przedszkolny. Śpiewały wiosenne piosenki i witały wiosnę okrzykami: „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!”
Fotogaleria poniżej:

Dzień Wiosny 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*****************************************************

Dzień Kota
To nietypowe święto w naszym przedszkolu obchodziliśmy 20 lutego. Od samego rana przedszkolaki upodabniały się do milusich czworonogów. Wychowawczynie malowały wąsy, noski oraz kocie uszka. Kiedy już wszystkie dzieci oraz panie „stały się kotami” rozpoczęły się zabawy oraz liczne konkursy o kociej tematyce. Przedszkolaki poznały różne rasy kotów, nie tylko tych domowych, ale także i dzikich. Zapoznały się z kocimi zwyczajami oraz sposobem ich opieki i pielęgnacji. Rodzice również zostali zaangażowani w ten nietypowy dzień. Wraz z dziećmi przygotowali listy wszystkich znanych im bajkowych kotów oraz wykonali ogony z niekonwecjonalnych materiałów. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce z kocim akcentem, kolorowały obrazki, jak również naśladowały kocie ruchy i odgłosy, takie jak: mruczenie i miałczenie. Dzień był pełen radości i uśmiechu, a na zakończenie wszystkie dzieci dostały słodki upominek.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Kota 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*********************************************

Święto Babć i Dziadków w Samorządowy Przedszkolu w ZPPO w Wójczy
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych i najradośniejszych świąt w kalendarzu przedszkolnych uroczystości. Nie mogło go zabraknąć i w tym roku w Samorządowym Przedszkolu w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy. Już po raz drugi uroczystość ta zbiegła się z obchodami Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn.
Akademię rozpoczęła pani dyrektor Marzena Studziżór, która powitała zebranych gości, złożyła życzenia i zaprosiła na występ najmłodszych. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne, w takich tańcach, jak: rock and roll, cha-cha oraz krakowiak. Dziadkowie ze wzruszeniem i dumą oglądali występy swoich wnuków, a brawom nie było końca. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki w postaci laurek, wykonanych przez wychowawczynie. Po części artystycznej wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie w radosnej i ciepłej atmosferze spędzili piątkowe popołudnie ze swoimi wnukami.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Babci Dziadka 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

**************************************************

Mikołaj u wójczańskich przedszkolaków
6 grudnia do dzieci z Samorządowego Przedszkola w ZPPO w Wójczy zawitał od dawna wyczekiwany Gość – Święty Mikołaj. Przedszkolaki przywitały Go piosenką oraz wierszem. Święty podziękował za ciepłe powitanie, obdarował każde z nich upominkiem i chociaż chciał zostać dłużej, nie mógł, gdyż spieszył do innych dzieci.
Przedszkolaki gorąco podziękowały za prezenty i pamięć, obiecały być grzeczne i poprosiły Mikołaja, by za rok też o nich nie zapomniał.
Fotogaleria poniżej:

Mikołaj 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

**************************************************

Spotkanie z górnikiem
Po raz kolejny przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w ZPPO w Wójczy gościły u siebie pana Bogdana Zająca – emerytowanego górnika kopalni „Ziemowit” w Lędzinach. Gość opowiadał o bardzo trudnej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, zaprezentował galowy strój oraz ciekawe eksponaty górnicze. Przedszkolaki przygotowały dla górnika krótki występ. Ubrane w czapki górnicze, które na tę okazję wykonali wraz z rodzicami, zaśpiewały piosenkę, wyrecytowały wiersz oraz wręczyły podziękowanie. Na zakończenie był słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.
Fotogaleria poniżej:

Spotkanie z górnikiem 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

********************************************************

Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka w Samorządowym Przedszkolu w ZPPO w  Wójczy
1 grudnia w Samorządowym Przedszkolu w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych  w Wójczy odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdego przedszkolaka – pasowanie. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń: mgr Agnieszki Ból i mgr Karoliny Drab, przygotowały na tę okazję występ, podczas którego zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszy moment tego dnia. W obecności nauczycieli oraz rodziców pani dyrektor mgr Marzena Studziżór trzymając w dłoni ogromny ołówek nadała każdemu dziecku zaszczytny tytuł i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Dzieci z grupy młodszej zostały przyjęte w poczet Przedszkolaków, a dzieci z grupy „0” w poczet Starszaków.
Fotogaleria poniżej:

Pasowanie 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

******************************************************

Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przypada święto, które w wielu przedszkolach jest z radością i przyjemnością obchodzone. To Światowy Dzień Pluszowego Misia. Maskotki, która jest przyjacielem każdego dziecka, towarzyszącą mu w licznych zabawach. Także i w naszym przedszkolu, tego dnia, nie zabrakło wesołych zabaw, wierszyków, piosenek i prac plastycznych o misiowej tematyce.  Przedszkolaki wysłuchały historii pluszowej maskotki, poznały wiele ciekawostek z życia prawdziwych niedźwiedzi i wykazały się ogromną wiedzą na temat misiów ze znanych dobranocek.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Pluszowego Misia 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

******************************************************

Andrzejkowe czary mary
24 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dawniej wierzono, że dzień 30 listopada otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Obecnie Andrzejki są wesołą zabawą przy muzyce i wróżbach, Nie zabrakło ich także u nas. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy taneczne z balonami, po których z apetytem zasiadły do poczęstunku. Uśmiech i nastrój towarzyszył wszystkim do końca dnia.
Fotogaleria poniżej:

Andrzejki 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

**************************************************

Dzień Postaci z Bajek
15 listopada w naszym przedszkolu zrobiło się bajkowo, a to za sprawą Dnia Postaci z Bajek, który właśnie obchodziliśmy. Po raz kolejny rodzice wraz z dziećmi wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem w przygotowanie strojów na ten dzień. Przedszkolaki słuchały ulubionych baśni, rozwiązywały bajkowe zagadki i kolorowały swoją ulubioną baśniową postać.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Postaci z Bajek 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

***************************************************

Kisimy kapustę
Jesień to dobry czas na przygotowywanie przetworów na zimę. Jednym z najbardziej znanych jest kiszona kapusta. W naszym przedszkolu od kilku lat podtrzymujemy tradycję wspólnego kiszenia tego warzywa. Przedszkolaki, dzięki takim zajęciom nie tylko rozwijają swoją samodzielność, aktywność, wzbogacają wiedzę, utrwalają zasady higieny oraz bezpieczeństwa podczas pracy ale także świetnie się przy tym bawią. W tym roku zajęcia rozpoczęły się znaną tradycyjną zabawą „Babciu, babciu”. Następnie dzieci wysłuchały bajki Urszuli Piotrowskiej pt. „Miś Anatol przynosi kapustę”, z której dowiedziały się, że kiszona kapusta jest cennym źródłem wielu witamin i jakie potrawy możemy z niej przygotować. Po części teoretycznej przyszedł czas na działanie dzieci. Z czystymi rączkami, ubrane w fartuszki i chusteczki na głowach zabrały się za krojenie liści plastikowymi nożami. Chętne dzieci mogły utrzeć marchewkę na tarce lub zszatkować kapustę na szatkownicy pod czujnym okiem wychowawczyń. Miały okazję poznać to warzywo wszystkimi zmysłami. Na koniec wszystkie składniki zostały dokładnie wymieszane, doprawione do smaku, włożone do słoików i dokładnie ugniecione tak, aż pojawił się sok. Zakręcone słoiki trafiły do kącika przyrody. Teraz przedszkolakom pozostało tylko cierpliwie czekać, aż kapusta będzie się nadawała do skosztowania w postaci surówki do obiadu.
Fotogaleria poniżej:

2016 Kiszenie kapusty

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

****************************************************

Dzień dziewczynek i chłopaków u wójczańskich przedszkolaków
W tym roku dziewczynki i chłopcy z naszego przedszkola odchodzili swoje święta wspólnie. Były zabawy z balonami, tańce przy piosenkach z przedszkolnego repertuaru, drobne upominki przygotowane przez wychowawczynie oraz słodki poczęstunek. Dzień był pełen radości i uśmiechu.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Chłopców i Dziewczynek 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

******************************************************

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka to taki „Dzień Dziecka” dla przedszkolaków. Święto, którego celem jest popularyzacja wychowania przedszkolnego. Obchodom tego dnia towarzyszą działania o charakterze edukacyjnym i wychowawczym.
Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola  wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leśne Zacisze” w Lisowie, gdzie zwiedziły największy w okolicy zwierzyniec. Miały możliwość zobaczenia na żywo zwierząt, które nie występują w naszym naturalnym środowisku, takie jak: antylopy, bawoły, lamy, strusie, wielbłądy, zebry i  wiele innych, a także dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia dzikich zwierząt. Po interesującej części edukacyjnej przyszedł czas na poczęstunek. Przedszkolaki z apetytem zajadały kiełbaski z grilla i popijały herbatką. Najedzone i wypoczęte udały się na plac zabaw, gdzie śmiechom i radości nie było końca. Dzień był ekscytujący i pełen wrażeń.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Przedszkolaka 2016

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.