Wybrana aktualność


string(43) "Smarty error: eval: missing 'var' parameter"
 
Wydarzenia roku szkolnego 2018/2019Wycieczka na seans filmowy „Dywizjon 303 – historia prawdziwa” i do Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Chęcinach
11 września 2018 roku uczniowie klas od VI do VIII wybrali się na wycieczkę na seans filmowy do Multikina w Kielcach i Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w podkieleckich Chęcinach.
Pierwszym punktem programu był seans filmowy „Dywizjon 303 – historia prawdziwa”, nakręconego na podstawie powieści Arkadego Fiedlera. Film pokazywał bohaterstwo i waleczność polskich lotników ze słynnego dywizjonu 303, o których nawet Winston Churchill powiedział: „Tak wielu zawdzięcza tak wiele tak nielicznym”. Dywizjon ten w czasie bitwy o Anglię w 1940 roku zestrzelił najwięcej samolotów niemieckich przy minimalnych stratach własnych.
Drugim punktem programu było zwiedzenie interaktywnego Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Chęcinach. Można tam dotknąć i pobawić się każdym eksponatem, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki temu każda dziedzina nauka staje się bardzo ciekawa. Można było nawet przetestować, jak czuje się inwalida na wózku napotykając na swojej drodze przeszkody architektoniczne.
Na dziedzińcu Centrum, w specjalnym urządzeniu do przedstawiania działania sił starcie uczniowie – nauczyciele zakończyło się wynikiem 1:0 dla nauczycieli.

Kino Da Vinci 2018

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

*******************************************************

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września jest obchodzony jako  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data ta upamiętnia rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, jednej z najwybitniejszych polskich autorek  książek dla dzieci i młodzieży.
Głośne czytanie jest bardzo ważne i potrzebne. Stymuluje rozwój, pobudza wyobraźnię, poszerza i bogaci słownictwo, uczy wyrażać swoje myśli, kształci zdolność koncentracji i uwagi, wyzwala chęć poznawania świata, rozwija zainteresowania.
Nasza szkoła też włączyła się w tę ogólnopolską akcję. Uczniowie starszych klas czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom utwory literatury pięknej.
Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich czytanych tekstów, a czytających nagrodziły gromkimi brawami.
Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Fotogaleria poniżej:

Dzień Głośnego Czytania 2018

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

************************************************

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018 roku, tak jak we wszystkich szkołach w całej Polsce, w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Całość rozpoczęła msza św. odprawiana przez ks.Michała Krężla na sali gimnastycznej, w której mogli uczestniczyć wszyscy chętni.
Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli. W jego trakcie pani dyrektor Marzena Studziżór powitała wszystkich zebranych, a szczególnie serdecznie tych, którzy zaczynają swoją przygodę z edukacją - uczniów klas pierwszych. Zapoznała także wszystkich zebranych z najważniejszymi informacjami dotyczącycmi pracy szkoły w bieżącycm roku szkolnym.
Po ogólnym spotkaniu na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Rozpoczęcie roku 2018-2019

Kliknij na miniaturę aby powiększyć.