Aktualności


Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

              Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka jest najważniejszą uroczystością w naszym przedszkolu. To wyjątkowy moment dla każdego dziecka, gdyż tego dnia staje się ono pełnoprawnym obywatelem przedszkolnej społeczności. Jest to ogromne przeżycie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.
W tym roku uroczystość ta odbyła się 2 grudnia. Niestety, ze względu na ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego, rodzice nie mogli oglądać na żywo występu swoich pociech. Została jednak przygotowana dla nich relacja z tego wydarzenia w postaci nagrania. Przedszkolaki rozpoczęły występ od odśpiewania swojego hymnu, następnie zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Pochwaliły się również wiedzą dotyczącą znajomości numerów alarmowych. Po części artystycznej dzieci wyrecytowały słowa przysięgi, po której nastąpił moment pasowania. Po kolei każde dziecko, przechodząc przez balonową bramę, podchodziło do Pani Dyrektor, która ogromnym ołówkiem pasowała maluszków na przedszkolaków, a dzieci z grupy „0” na starszaków. Przedszkolaki i Starszaki otrzymały dyplomy oraz upominki. Po uroczystości odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. 
 


***************************************************

Zabawa andrzejkowa

27 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Na początek przedszkolaki zapoznały się z tradycją wróżenia sobie w andrzejkowy wieczór. Dowiedziały się, jak obchodzono ten zwyczaj dawniej i jak obchodzi się go w dzisiejszych czasach. Następnie każde dziecko miało możliwość wywróżenia sobie, co może je czekać w niedalekiej przyszłości, a także tej odległej, np.: jaki zawód będzie wykonywało, gdy dorośnie. Po krótkiej przerwie na poczęstunek odbyła się zabawa taneczna przy muzyce. Po tańcach dzieci wzięły udział w pamiątkowej grupowej oraz indywidualnej sesji zdjęciowej. Zadowolone, pełne wrażeń i z uśmiechami na twarzach witały przychodzących po nie rodziców. 


**************************************************

Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W pierwszej części przedszkolaki zapoznały się z prawami, jakie im przysługują. Dowiedziały się także, że oprócz praw, mają obowiązki, które są równie ważne. Następnie wykonały prace plastyczne z wybranym prawem. W drugiej części wspólnie bawiły się przy znanych im piosenkach z przedszkolnego repertuaru.


**************************************************

Szkoła do hymnu

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o godzinie 11:11 dzieci, ubrane w barwy narodowe, trzymając flagi w dłoniach, dumnie odśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy.


***********************************************************
Projekt edukacyjny „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

 

            W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki ZPPO w Wójczy biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównymi założeniami projektu są m.in.: wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

            Wrześniowe zadania polegały na zapoznaniu dzieci z autorami książek o Koziołku – Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem. Dzięki temu wiedzą już, kim jest pisarz, a kim rysownik oraz znają postać Koziołka Matołka. Koordynator projektu, pani Joanna Doktór, czytała im o przygodach zwierzaka. W sali zorganizowano „Kącik Koziołka Matołka” oraz wywieszone zostały prace dzieci.

            Październikowe zadnia projektu „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” skupiły się wokół informacji o Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Dzieci obejrzały przygotowaną przez p. Doktór prezentację multimedialną, wykonały plakat zachęcający do odwiedzin w Centrum Bajki a także obejrzały w wersji animowanej dwie przygody Koziołka. Zwieńczeniem działań było wykonanie i wysłanie kartki z pozdrowieniami do ECB.